Články

titleDáta nad zlato: Masové sledovanie na Slovensku

Aké formy má sledovanie v 21. storočí na Slovensku a vo svete? Je možné sa v dnešnej dobe sledovaniu vôbec vyhnúť? Prečítajte si report z prednášky doc. Erika Láštica, PhD.

Čítať ďalej...

denDeň predtým...

16. november 1989 - Čo stálo v pozadí malej študentskej demonštrácie? Aké boli motivácie a očakávania organizátorov demonštrácií? Aj na tieto otázky odpovedali  naši hostia v tretej debate uskutočnenej tento semester. (video)

Čítať ďalej...

titleSloboda médií v ohrození?

Médiá ovplyvňujú každodenný život ľudí. Preto je potrebné prikladať im značnú pozornosť. Akým spôsobom dokážu finančné skupiny ovplyvňovať redakcie, či je dobré, keď „finančné žraloky“ vlastnia médiá a iné zaujímavé otázkyk zazneli počas diskusie.

Čítať ďalej...

TNeuznané priateľstvo?

Aký vzťah má Slovensko ku Kosovu? A ako vníma Kosovo Slovensko? Aké sú naše vzájomné vzťahy? Aj na tieto otázky nám prišli odpovedať Ilir Deda a Lucia Klapáčová.

 

Čítať ďalej...

TitleISIS: Nový štát na mape Blízkeho východu?

Čo je cieľom organizácie ISIS? Existuje reálny spôsob, ako zabrániť brutalite a teroru v tomto regióne? Aké je úloha USA a ďalších významných hráčov v konflikte? Diskustovali Marián Majer a Jozef Lenč.

Čítať ďalej...

YouTube

NAŠI PARTNERI

 sfpa

 

logo ce-sk-quadri