1The Great European Disaster Movie

Dňa 25. novembra sa na Katedre politológie UK uskutočnilo exkluzívne premietanie filmu The Great European Disaster Movie, po ktorom nasledovala diskusia k tomuto faktografickému počinu mladej švédskej dokumentaristky Annalisy Piras.

Čítať ďalej...

0Rusyria: svätí účel prostriedky?

V stredu 28. októbra sa na Katedre politológie UK konala diskusia zameraná na súčasnú problematiku politického vývoja v Sýrii a ďalších štátov, ako elementov, ktoré ovplvvňujú priebeh občianskej vojny a taktiež celkovú situáciu v krajine. (video)

Čítať ďalej...

11083815 1067735243240735 1384798237089816499 oNa cestách za pravdou

16. apríla sa uskutočnila diskusia o možnostiach a úskaliach novinárskej práce na Ukrajine. Hosťami diskusie bolo slovenskí novinári - Oľga Baková z RTVS a Mirek Tóda z Denníka N. Diskusiu moderoval Pavol Baboš z Centra pre teritoriálne a medzinárodné štúdiá. (video)

Čítať ďalej...

0Koniec humanitných vied za dverami?

Štúdium humanitných a spoločenských vied netreba podceňovať pretože má veľký celospoločenský význam a jeho absolventi získavajú zručnosti vďaka ktorým sa dokážu uplatniť na rôznych pozíciach. Prečítajte si report z diskusie. (video)

Čítať ďalej...

0tJe možné čeliť extrémizmu?

Pojem extrémizmus je v dnešnej dobe nadužívaný. Ide o veľmi ťažkú otázku, avšak netreba z tejto témy zbytočne robiť väčší problém, než to naozaj je. O extrémizme na Slovensku sme diskutovali s Danielom Milom a Dušanom Mikušovičom (video)

 

Čítať ďalej...

YouTube

NAŠI PARTNERI

 sfpa

 

logo ce-sk-quadri