18121483 1705701769444076 1585711989275050327 oTurecko po reference: diktatúra v Aliancii?

Súčasné dianie v Turecku vyvoláva v medzinárodnom prostredí mnohé otázky o stave demokracie v krajine. 16. apríla. 2017 apríla rozhodovali Turci v kontroverznom referende i o tom, či krajina prejde z parlamentného systému demokracie na prezidentský. O situácii v Turecku diskutovali v pondelok 24. apríla na Katedra politologie FiF UK v Bratislave Lucia Yar, analytička portálu EurActiv.sk, a Andrej Matišák, redaktor zahraničnopolitického spravodajstva denníka Pravda.sk. Moderovala Katarína Jurišová.

Čítať ďalej...

1Americké voľby - demokracia v koncoch?

USA sú globálnym hráčom a ako dopadnú novembrové prezidentské voľby sa nepýtajú len americkí občania, ale aj ľudia z celého sveta. Kam až môžu siahať dôsledky týchto prezidentských volieb? V pondelok 7. novembra sa na Katedre politológie Filozofickej fakulty UK uskutočnila diskusia na tému amerických prezidentských volieb 2016. Pozvanie diskutovať prijali právnik a politológ Erik Láštic, vedúci Katedry politológie FiF UK a Dušan Fischer, expert na USA a výskumný pracovník Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA). Diskusiu moderoval Tomáš Madleňák.

Čítať ďalej...

TitulkaOchráni nás armáda EÚ?

Témou októbrovej diskusie občianskeho združenia Ad hoc na Katedre politológie UK bola armáda EÚ. Hosťami diskusie boli Samuel Goda, výskumný pracovník a projektový manažér Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku a Jakub Šimkovič, redaktor portálu EurActiv.sk. Debatu moderovala Katarína Jurišová.

Čítať ďalej...

0Rusyria: svätí účel prostriedky?

V stredu 28. októbra sa na Katedre politológie UK konala diskusia zameraná na súčasnú problematiku politického vývoja v Sýrii a ďalších štátov, ako elementov, ktoré ovplvvňujú priebeh občianskej vojny a taktiež celkovú situáciu v krajine. (video)

Čítať ďalej...

1The Great European Disaster Movie

Dňa 25. novembra sa na Katedre politológie UK uskutočnilo exkluzívne premietanie filmu The Great European Disaster Movie, po ktorom nasledovala diskusia k tomuto faktografickému počinu mladej švédskej dokumentaristky Annalisy Piras.

Čítať ďalej...

YouTube

NAŠI PARTNERI

 sfpa

 

logo ce-sk-quadri