DSC 1106Yes We Can

V rámci projektu Mládež v akcii Ad hoc vysielal svoju prvú skupinu na medzinárodnú mládežnícku výmenu "Yes We Can", ktorá sa konala neďaleko Bristolu, v Anglicku od 22. do 30. októbra 2012.

 

Výmena bola zameraná predovšetkým na zvýšenie schopnosti mladých ľudí uplatniť sa v podnikaní, či zamestnať sa v ťažkých časoch finančnej krízy. Účastníkmi boli mladí ľudia vo veku 18 až 30 rokov z Českej republiky, Španielska, Talianska, Estónska a Slovenska. V tomto multikultúrnom prostredí sa účastníci – mladí ľudia z krajín s rôznou kultúrou - týždeň navzájom spoznávali a v rámci kultúrnych večerov sa dozvedali niečo nové o krajine svojich nových známych. Hlavnou súčasťou programu však bolo nielen spoznávanie nových kultúr, ale najmä oboznámenie sa s tým ako využiť svoje nápady a premeniť ich na podnikateľský plán. Prostredníctvom nástrojov neformálneho vzdelávania sa tak každý deň počas trvania výmeny účastníci mohli realizovať počas workshopov a spoločných brainstormingov.

team

Zaujímavým obohatením programuu bola napríklad simulácia reality show na získanie investícií (v Čechách známa ako Den D, v Británii známa ako Dragons' Den), či vytváranie ideálneho životopisu. Jeden deň využili účastníci aj na spoznávanie krás Bristolu a komunikáciu s domácimi počas aktivít určených na spoznávanie mesta – city rally. Po takto plodne strávenom týždni odcházali účastníci naspäť domov nielen s pocitom, že sú o čosi viac pripravení na nástrahy pracovného trhu, a že si zlepšili komunikačnú úroveň angličtiny, ale aj s pocitom, že získali zopár nových priateľov v rôznych kútoch Európy.

DSC 0745

autor: Veronika Vighová

Share

YouTube

NAŠI PARTNERI

 sfpa

 

logo ce-sk-quadri