Chcem darovať 2% zo zaplatenej dane!

Krok 2: Ako mám postupovať?

1. Do 15.02.2017 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane.

2. Vypočítajte si:

  1. 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2016 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  2. 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2016 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2016 dobrovoľnícky pracovali.

3. Vyplňte Vyhlásenie

Prečítajte si poučenie na vyplnenie tlačiva Vyhlásenie, ktoré sa nachádza na druhej strane vyhlásenia. Následne vyplňte tlačivo Vyhlásenie, pričom v časti Údaje o daňovníkovi uveďte sumu, ktorú chcete v prospech Ad hoc poukázať. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť sú nasledovné:

IČO: 42264375
Právna forma: Občianske združenie
Obchodné meno (názov): Ad hoc
Sídlo: Povraznícka 9, 811 05 Bratislava

pozn. IČO prijímateľa sa do koloniek vypisuje zľava. Ad hoc nemá SID, takže túto kolónku nechajte prázdnu.
pozn.2 Číslo účtu Ad hoc nepotrebujete, ani ho nikde neuvádzate, nakoľko peniaze na účet Ad hoc prevádzajú daňové úrady, nie Vy. Vy platíte celú daň daňovému úradu.

Nami vopred vyplnené Vyhlásenie na poukázanie 2% (3%) z Vašej zaplatenej dane si môžete stiahnuť aj na našej stránke:

Icon-Document03-Blue

4. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením o zaplatení dane, doručte do 30.04.2017 na daňový úrad podľa Vášho bydliska – adresu pre Vás miestne príslušného daňového úradu viete zistiť na tomto odkaze.

Od tohto roku bola zavedená novinka, kedy ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu zaslali svoje 2%, resp. 3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma).


V prípade akýchkoľvek nejasností nás neváhajte kontakovať mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

ĎAKUJEME!

YouTube

NAŠI PARTNERI

 sfpa

 

logo ce-sk-quadri